Kripto Para Nedir

Kripto Para Nedir Alım satım rutinimin ilk önemli grafik yönü, izleme listemdeki piyasalara “kuş bakışı” bakmaktır. Bu genellikle haftalık grafik zaman çerçevesi ile başlamak ve ona bir kez daha iyi vermek anlamına gelir. Ben esas olarak piyasadaki kilit seviyeleri, önemli dönüm noktalarını, trendleri ve not edilecek konsolidasyon alanlarını arıyorum. Her zaman önce haftalık grafikte temel seviyeleri işaretlerim, işte bir örnek:

Daha sonra, günlük bir çizelge zaman çerçevesine ineceğim ve onu çok benzer bir şekilde analiz etmeye başlayacağım. Fiyat hareketine bağlı olarak haftalık anahtar seviyelerin günlük olarak biraz ayarlanması gerekebilir veya ek seviyeler çizmeniz gerekebilir:

Günlük İşlem Sürecim: Kripto Para Nedir Grafik Analizi ve İşlem Yürütme

Şimdi, hangi yönde ticaret yapmak için en iyi olduğuna ve hangi yakın seviyelerin / alanların izlenmesinin en önemli olduğuna karar vermek için kısa vadeli piyasa koşullarını analiz ediyorum. Yakın vadeli trendi ve momentumu görmeye yardımcı olmak için burada genellikle 21 EMA veya benzeri gibi hareketli bir ortalama kullanacağım. Ayrıca, trend olan pazarların nasıl belirleneceğine ilişkin makalemde bu konuda daha fazla bilgi edinebileceğiniz Yüksek Yüksekler / Yüksek Düşükler ve Düşük Yüksekler / Düşük Düşükler dönemlerini belirlemeyi de öğrenmek isteyeceksiniz .

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, fiyat hareket sinyalleri / potansiyel işlemler arıyorum. Özellikle, grafikteki seviyelerle aynı hizada olan, başka bir deyişle birleştiği “temiz ve bariz” sinyaller arıyorum .

yakın vadeli trend düşüşü

Yukarıdaki grafiklerde gördükleriniz, izleme listemdeki tüm piyasalar için yaptığım haftalık / günlük grafik analiz rutinimin kısa bir özetidir. İzleme listeniz yoksa daha fazlası için piyasa izleme listeleri oluşturma makalemi okumalısınız .

Piyasalar aşamalardan geçer. İzleme listelerinizden en çok beğendiğiniz pazarları inceleyin, onları tanıyacak, yakınlaşacaksınız. Bazılarının veya çoğunun kötü ticaret aşamalarında veya dalgalı yan konsolidasyonda olduğunu görürseniz, onlara bir göz atın ve uzaklaşın veya birkaç gün onları kontrol etmeyin bile. Bitcoin En iyi alım satım aşamaları veya koşulları trend halindeyken veya piyasalar çok tanımlanmış ve daha geniş alım satım aralıklarında alım satım yaparken.

Bunu kafanıza yeterince sokamıyorum: ÇOĞU TİCARET ÇOĞU ŞEKİLLERE ÇOK KÖTÜ BAKTIĞI İÇİN KAYBEDER! Piyasanın bir kumarhane olması amaçlanmamıştır, bu yüzden ona bir kumarhane gibi davranmayın. Buna bağımlı olmayın! Piyasayı ne kadar planlı, yetenekli ve disiplinli olabileceğinizi göstermenin bir yolu olarak görün ve öyle davranın ve bunu yaptığınız için cömertçe ödüllendirileceksiniz.

Kripto Para Nedir Bir Ticareti Nasıl Bularım, Kurarım ve Yürütürüm

Şimdi, yukarıdaki adımları tamamladığınızda, diyelim ki potansiyel bir ticaret tespit ettiniz. Giriş, zararı durdur ve kar hedefi yerleştirme ile bunu nasıl kuracağım…

Aşağıdaki grafikteki “fiyat hareketi sinyaline” dikkat edin, bu teknik olarak aşağı yönlü bir kuyruklu çubuktu ve ardından bu aşağı yönlü çubuk içinde bir iç çubuk olan bir iğne çubuğu sinyali geldi . Fiyat, mevcut düşüş trendi ile nihayetinde düşüşe geçmeden önce birkaç gün konsolide oldu.

Fiyat, 21 EMA (mavi çizgi) ve 1.1250 yatay seviyesinde dirence geri çekildi, bu yüzden birden fazla kesişme noktamız vardı: seviye ve trend.